Sveiki, Jūs atvykote į rankų darbo papuošalų parduotuvę...

Kaip prižiūrėti papuošalus?

Rankų darbo papuošalai neturi stipriai blizgėti, nešiojami jie truputį natūraliai patamsėja. Tie papuošalai, kurių blizgesys itin intensyvus, padengti specialia mikroplėvele kuri vėliau nusitrina.
Papuošalus turinčius pasidabruotų bei sidabro elementu nereikėtų laikyti vonios kambaryje – nuo sąveikos su oru ir drėgme jie juoduoja ir praranda žvilgesnį. Jei vis tik taip nutiko, kad jūsų papuošalo detalės papilkėjo, jas galima atnaujinti metalo paviršiui ar stiklo blizginimui skirta minkšta mikrofibros šluoste. Jei jos neturite, galite panaudoti ir bet kokį švelnų natūralaus pluošto audinio – medvilnės, šilko ar kt., gabalėlį. Atnaujinimui tinka tam skirti įvairus skysčiai ar jais prisodrintos servetėlės. Po to reiketų kruopščiai nusausinkite papuošalą. Stenkitės papuošalus laikyti tam skirtose dėžutėse bei atskiruose maišeliuose. Taip dirbiniai bus apsaugoti nuo braižymosi bei kontakto su kitokio metalo gaminiais
Paprasto metalo, nikeliuotą bižuteriją stenkitės saugoti nuo kontakto su vandeniu, nelaikyti vonios kambaryje. Valymui ir blizginimui tinka sausas švelnus natūralaus pluošto audinys. Sportuojant, papuošalus nusiimti. Bet kokius gaminius reikėtų sportuojant nedėvėti ir dėl saugumo. Taip išvengsite mėlynių, įbrėžimų, ausies skylių įplėšimų ir kt.
Papuošalai su natūraliais ar dirbtiniu budu išaugintais perlais gana jautrūs ir reiklūs. Jie praranda žvilgesį nuo bet kokios stipresnės koncentracijos spiritinių ir eterinių gaminių. Jokiu budu nelaistykite jų losjonais, kvepalais ar tualetiniu vandeniu. Geriausia kvepintis prieš dedantis perlų papuošalą, kad joks lašelis ant jų neužtrykštų. Perlų vėrinius reikėtų laikyti minkšto audinio maišeliuose arba dėžutėse, o ne su kitais karoliais ar bižuterija. Pastebėjus, kad perlai prarado blizgesį, reikėtų su minkšto audinio skiautele kiekvieną karoliuką nuvalyti ir šiek tiek papoliruoti
Natūralių akmenų, stiklo karoliukų, Swarovski karolių juvelyrinius dirbinius taip pat reikia prižiūrėti. Laikykite visus atskirai, kad nebūtų trinties tarpusavyje. Jei pastebėjote, kad iš stiklo ar swarovski karolių pagaminti papuošalai nežiba ir nežėri įvairiom vaivorykštės spalvomis, pavalykite minkšta audinio skiaute. Šie dirbiniai nuo dulkių praranda blizgesį, tačiau pavalius juos – blizgesys sugrįžta.
Papuošalus, priklausomai nuo nešiojimo dažnumo karts nuo karto reikia atidžiai apžiūrėti. Pastebėjus metalo, akmenų, stiklo defektus nereikia nusiminti. Sugedus užsegimui, galima jį pakeisti nauju. Vėrinį perverti, jei kuris nors karoliukas nusitrynė, išlūžo. Tokių būdu galima net improvizuoti ir netikėtai atnaujinti papuošalą, jei neatrandamas identiškas karoliukas ar kitokia detalė. Reikėtų atkreipti dėmesį į užsegimus, furnitūros sujungimus – galima pastebėti įtrūkimų ar didesnių tarpelių tarp sujungimų. Norint nepamesti papuošalo, galima pačiai sujungimą suspausti su replytėmis, bet jei matosi, kad gali bet kada ta vieta sutrūkti, geriau papuošalą patikėti išmanančiam tą darbą specialistui. Jis pakeis papuošalo detalę į naują, tvirtesnę.
Niekada neišmeskite nenešiojamų, atsibodusių papuošalų. Jei jų neįmanoma pagyvinti perveriant, kažką mielo prikabinant, atidėkite papuošalą į atokesnę vietą. Po kurio laiko gali atsirasti noras vėl nešioti seną papuošalą, kuris visuomet atrodys originaliai. Turint gerą nuojautą ir skonį, papuošalą galima priderinti prie aprangos, stiliaus, charakterio, išvengiant nuostatos, kad papuošalai išeina iš mados. Nepatartina papuošalų duoti vaikams žaisti, jei jie turi vertę, nors galbūt tą akimirką Jums nepatinka. Vaikai dažnai to nežino ir sugadina nepataisomai.
Papuošalas, tai lyg mažas, bet svarbus akcentas moters ar vyro įvaizdžiui, individualumui, charakteriui, pomėgiams, gyvenimo būdui atskleisti.